Ez a német repülőtér lehet az első, amelyen minden utas használhatja az arcszkennelési technológiát
Sorban állni az utasfelvételhez és a repülőgépre való felszálláshoz közismerten fárasztó és unalmas élmény. Egy németországi repülőtér azonban jelentősen fel akarja gyorsítani a folyamatot az utasok számára.

A frankfurti repülőtér vezetői szerint a következő hónapokban minden utas számára bevezetik a biometrikus check-in szolgáltatást. A légi kikötő már most is kínál arcfelismerést a Lufthansa és a Star Alliance-hoz tartozó járatokon (többek között a United Airlines, az Air China és az Air India repülőin) utazók számára.
Hogyan működik a biometrikus check-in?
Fotó: Shutterstock
A frankfurti repülőtér a sorbanállási idők csökkentését reméli attól, hogy Európában elsőként nyitja meg a biometrikus utasfelvételt minden utas számára. A repülőteret üzemeltető Fraport szerint az időtakarékos technológiát minden légitársaság utasai igénybe vehetik majd, ha előzetesen regisztrálnak.
Ahelyett, hogy a személyazonossági igazolványok és okmányok ellenőrzésére szolgáló pultnál sorban állnánk, az arcunk lesz a beszállókártyánk. Az utasok a Star Alliance biometrikus alkalmazásán keresztül mobilkészülékükön, vagy közvetlenül a check-in kioszknál a biometrikusan azonosítható útlevelükkel biztonságosan előzetesen regisztrálhatnak. Az egész utasfelvételi folyamat mindössze másodpercekig tart. Ezután az ellenőrző pontokon való áthaladáskor az arcukat szkennelik be, ahelyett, hogy be kellene mutatniuk az okmányaikat.
A "Smart Path" nevű rendszert már jelenleg is több mint 12 000 utas használja a repülőtér utasfelvételi és indulási kapuinál.
Fotó: Shutterstock
"Célunk, hogy a következő hónapokban az összes check-in gép, valamint a beszállási és indulási kapu gépének legalább 50%-át felszereljük ezzel a technológiával" – mondta Pierre Dominique Prümm, a Fraport infrastruktúráért felelős igazgatósági tagját.
A Miles & More kártyával rendelkező Star Alliance utasok biometrikus adataikat tartósan elmenthetik, míg a többi utas csak a lefoglalt járatokra jelentkezhet be személyi okmányaival. Minden személyes adatot a járat indulási ideje után három órával törölnek - közölte a technológiát biztosító Sita vállalat. "Kutatásainkból tudjuk, hogy ahol meg lehet adni a biometrikus adatokat, az utasok több mint 75%-a szívesen használja azokat" - idézte az EuroNewsDavid Lavorelt, a Sita vezérigazgatóját.
A hagyományos check-in módszerek is elérhetőek maradnak, erősítette meg a repülőtér. A biometrikus technológiát több más nagy német repülőtéren, köztük Hamburgban és Münchenben is bevezetik, de csak a Lufthansa és a Star Alliance utasai számára.