Mesebeli vidékek - 3 romániai védett terület
A Zöldövezet Program keretében a MOL Románia évről évre támogatja a hazai védett területeket. Ezek közül ajánlunk hármat túrázáshoz és aktív családi programokhoz.

Király-erdő
Fotó: 123rf
Igazi természeti paradicsom – nemcsak a felszínen, de alatta is. A Király-erdő- hegység a Sebes-Körös látványos szurdokvölgyétől a Belényesi-medence lágyan hullámzó dombvonulatáig húzódik. A számos barlang nemcsak impozáns cseppkőképződményeket rejt, de lélegzetelállítóan tágas föld alatti galériákat is. A lenyűgöző tájat régi fatemplomok, vízimalmok, az autentikusan megőrzött háztáji gazdaságok teszik teljessé. A családi kirándulásokra is tökéletes tájegység nemcsak néhány napra de akár egy teljes vakációra elegendő programot tartogat – túrázás, rafting, hegyikerékpározás, barlangászat közül választhatunk, vagy csak csendbe megpihenhetünk a gyönyörű környezetben.
Bölények földje
Fotó: 123rf
A Neamţ megye északi részén, Suceava megye közelében elterülő Bölények földje varázsát a természeti és kulturális értékek harmóniája adja. A Vânători-Neamț Természeti Rezervátumban a természetessel szinte azonos életkörülmények között figyelhetjük meg a fokozottan védett, ritka európai bölényeket, illetve más vadfajokat. A rezervátumon belüli, mintegy 180 hektárnyi elzárt területen szervezett túra keretében különböző leshelyekről csodálhatjuk meg a kontinens legnagyobb súlyú szárazföldi állatát. A nemzeti park széltében, hosszában bejárható, az erdei túraútvonalakon kristálytiszta hegyi levegőn sétálva juthatunk el az egyik híres kolostortól a másikig. A különleges szervezésű kolostorfalvak (Văratec és Agapia) egyediek az egész kontinensen.
Dornavidék
Fotó: 123rf
Mesebeli tájegység Bukovina szívében, amely megőrizte természetességét, hagyományait és szokásait. Medvék, rókák, farkasok, szarvasok, hiúzok és siketfajdok élőhelye, de a gazdag állatvilág mellett a régió másik jellegzetességét a tőzeglápok adják. A Șaru és a Poiana Stampei (Románia legnagyobb kiterjedésű tőzeglápos természetvédelmi területe) tanúsítják, hogy a természet nem ismer határokat, a barátságtalan környezetben is képes látványos csodákra. A helyi finomságok (tejfölös vargánya, pásztorbálmos, füstölt pisztráng, rösztiburgonya) után közvetlenül a forrásból olthatjuk szomjunkat – a kristálytiszta ásványvizek a régió egyik fontos bevételi forrásául szolgálnak.
14 éves fennállása során a MOL Románia által támogatott Zöldövezet Program keretében 141 Junior Ranger tábort szerveztek és 107 tanösvényt hoztak létre Románia védett területein.