Hogyan tankoljunk biztonságosan, bosszúságok nélkül?
Bár banális hétköznapi tevékenységnek tűnik, a tankolás során nagyon fontos az odafigyelés és a biztonsági szabályok betartása.

Tankolás előtt
Lassítsunk, amikor behajtunk egy töltőállomásra; a kútoszlopba való ütközés az egyik leggyakoribb baleset a töltőállomásokon. A töltőhöz való beálláskor figyeljünk arra, hogy az autónk betöltő nyílása is azon az oldalon legyen és próbáljunk meg a töltőoszloppal egyvonalban megállni. A tankolásnak minden esetben csak azt követően lássunk neki, hogy leállítottuk a motort, behúztuk a kéziféket és üresbe tettük a sebességváltó-kart, majd ezt követően kapcsoljunk ki minden tűzveszélyes eszközt. Mindig ellenőrizzük, hogy a megfelelő üzemanyagot tankoljuk – a gyártó által megadottnál alacsonyabb oktánszámú benzin a motor kopásához vezethet.
Tankolás közben
Fotó: 123rf
Tankolás során gyúlékony anyaggal kerülünk érintkezésbe, ezért alapvető, hogy ilyenkor ne dohányozzunk, és ne használjunk nyílt lángot (gyufát, vagy öngyújtót), és ugyanilyen lényeges, hogy a mobiltelefont se vegyük elő – a MOL minden töltőállomásán jól láthatóak az ezzel kapcsolatos biztonsági szimbólumok és felhívások. Mivel tankolás közben az emberi test elektrosztatikusan feltöltődhet, érintsünk meg egy közelben lévő fémtárgyat (például az autó ajtaját), így elkerülhetjük a tűz- és robbanásveszélyt. Mivel a benzin és a gázolaj irritációt okozhat, óvjuk a szemünket és a bőrünket, hogy ne kerüljenek kapcsolatba az üzemanyaggal, ha pedig véletlenül a ruhánkra került belőle, az adott ruhaneműt azonnal vessük le. Ne tegyünk tárgyakat az autó tetejére, mert könnyen megfeledkezhetünk róluk. Ugyanígy, a fizetés ideje alatt zárjuk be a jármű ajtaját és vigyük magunkkal a kulcsot – ne nyújtsunk fölösleges lehetőséget a tolvajoknak.