Ezekre mindig figyelj oda – 7 hasznos tipp repülős utakhoz!
Az utóbbi időszakban megnövekedett a törölt járatok, késések és poggyászelvesztések száma. Mit tehetünk, hogy mérsékeljük az utazással járó stresszt?

A bosszantó késések miatti idegeskedéssel csak magunknak ártunk. Inkább legyünk minél körültekintőbbek, valamint próbáljuk mérsékelni a kockázatokat és a stresszt! Ehhez adunk néhány tippet!
KÖZVETLENÜL FOGLALJUNK!
A repüléssel kapcsolatban a legfontosabb, hogy kerüljük a közvetítőoldalakat, mindig közvetlenül a légitársaságnál foglaljunk! Lehet, hogy kicsit drágább lesz, de bármilyen probléma esetén jóval könnyebb így az ügyintézés.
REPÜLJ REGGEL!
Ha tehetjük, válasszunk reggeli gépet: nagyobb az esélye, hogy időben elindul, mert ha napközben egy járat megcsúszik, borul az egész menetrend.
IDŐBEN INDULJUNK A REPTÉRRE!
Fotó: Pixabay
Bár korábban sokszor elég volt egy-másfél órával a járat indulása előtt kiérni a repülőtérre, most nagyon fontos, hogy a járat indulása előtt két órával már legyünk kint. Ez akkor is érvényes, ha csak kézipoggyásszal utazunk, és már otthon letöltjük vagy kinyomtatjuk a beszállókártyát, a sorok ugyanis az útlevélvizsgálatnál és a biztonsági ellenőrzésnél is felduzzadhatnak.
ÖNKISZOLGÁLÓ CSOMAGFELADÁS
Ha van feladni való csomagunk, akkor – amennyiben a légitársaság lehetővé teszi – vegyük igénybe az önkiszolgáló poggyászfeladó automatákat! A rendszer lényege, hogy egy erre szolgáló poggyászfeladó pultnál magunk mérjük le a bőröndünk súlyát, ezt követően a nyomtatott vagy elektronikus beszállókártyán feltüntetett vonalkódot beszkennelve kinyomtatjuk a poggyászcímkét, majd beolvassuk egy kézi szkennerrel, és felhelyezzük a poggyászt a futószalagra.
VÁLASSZUK AZ ÜZLETI VÁRÓKAT!
Fotó: westjet.com
Míg korábban csak azok használhatták az üzleti várókat a repülőterek többségében, akiknek business osztályra szólt a jegyük vagy a megfelelő hitelkártyával rendelkeztek, ma már egy díj befizetésével is elérhető ez a szolgáltatás. Például: hideg és meleg ételek, zuhanyzó és nyugodt környezet.
SZÁMOLJUNK A KÉSÉSEKKEL!
A pánik elkerülésének az a legjobb módja, ha tudatosítjuk magunkban, hogy megnőtt a késések valószínűsége. Ha átszállással utazunk, ne centizzük ki a csatlakozást, foglaljunk lemondható szállásokat és ne tervezzünk halaszthatatlan programot az érkezés napjára, ha pedig fontos családi eseményről, tárgyalásról van szó, inkább válasszunk egy korábbi járatot!
NE HAGYD VESZNI!
Tudtad, hogy ha a járatod több mint háromórás késéssel érkezik meg a célállomásra, akkor az EU szabályai szerint jogosult vagy kompenzációra? Az ilyen és hasonló panaszügyekkel érdemes felkeresni a flightright.com oldalt, ahol – természetesen némi jutalékért – segítenek érvényesíteni a jogaidat.
- Mivel borítjuk ki leginkább a stewardesseket a repülőn? Íme a 8 legidegesítőbb szokás! ›
- Hogyan vészeljük át a repülést kisgyerekkel? Egy stewardess tanácsai! ›
- 6 élelmiszer, amit inkább ne fogyassz a repülőtéren ›
- 5 tanács, hogy rettegés nélkül utazz repülőn! ›
- 7 jó tanács – hogyan utazzunk kényelmesen és egészségesen a repülőn? ›