Hogyan kerülheted el a rejtett extra költségeket a repülőjegy foglalásakor?
Biztosan mindig olcsóbb a fapados repülőjegy? Az igazság, hogy a rejtett díjak nagyon megemelhetik az árakat. Íme mire érdemes odafigyelni foglaláskor, és a legjobb módszerek, hogy elkerüld a túlfizetést.

Számos rejtett költség teheti sokkal drágábbá az olcsónak tűnő repülőjegyet. A NetVoucherCodes kutatása szerint az utazók néha azon kaphatják magukat, hogy többet fizetnek az extrákért, mint amennyit magáért a repülőjegyért fizettek.
Az európai légitársaságok számos nem titkolt költséggel számolnak, a poggyásztól a fedélzeti wifi-ig, ami azt jelentheti, hogy az eredeti jegy ára a foglalási folyamat végére akár megháromszorozódhat. Az EuroNews szerint a NetVoucherCodes megállapította, hogy az európai légitársaságok 97%-ának van legalább egy rejtett jutaléka. A független ajánlatokat és promóciókat kínáló weboldal összehasonlította az olyan extrák költségeit, mint a kézipoggyász, a 20 kg-ig terjedő feladott poggyász, az ülésválasztás, az elsőbbségi beszállás, a biztosítás és a fedélzeti wifi, hogy kiderítse, melyik légitársaságnál a legmagasabbak a rejtett díjak.
Foto: Shutterstock
Az európai légitársaságok körében a leggyakoribb rejtett költség a feláras ülésválasztás, amely a légitársaságok 94%-ánál opcionális. A Ryanair vezeti a légitársaságok listáját a rejtett díjak tekintetében, mivel az utasok akár 344%-kal több extra díjat is fizethetnek az alapjegy áránál. A második helyen a Wizz Air áll, ahol a rejtett díjak miatt a repülés teljes költsége akár 272%-kal magasabb lehet az eredeti jegyárnál. A harmadik helyre az EasyJet került, náluk a végső költség akár 170%-kal magasabb lehet az eredeti repülőjegy áránál. A vizsgált légitársaságok közül Pegasus Airlines, a Loganair és az Icelandair rendelkeznek a legkevesebb rejtett díjjal, de náluk az eredeti repülőjegy ára is magasabb összegről indul.
Hogyan kerüld el a rejtett díjakat foglaláskor?
Fotó: Shutterstock
"A poggyászdíjak elkerülése érdekében próbálja meg minden holmiját egy kézipoggyászba csúsztatni" - mondja Rebecca Bebbington, a NetVoucherCodes költségszakértője. A különböző légitársaságoknál érdemes megnézni az ülésválasztási díjakat is. „Ha nem bánja, hogy hol ül, fontolja meg, hogy a foglaláskor kihagyja az ülésválasztást, és próbálja meg ingyenesen kiválasztani a helyét az online bejelentkezés során 24 órával a járat indulása előtt. Ha hosszú távú járattal utazik, előzetesen érdeklődjön az étkezési lehetőségekről, hogy megtudja, mi van benne, és hogy ne érje meglepetésként, hogy a repülőn fizetni kelljen” – tette hozzá.
Ha az étkezést nem tartalmazza a jegy ára, a legjobb, ha csomagolsz magadnak rágcsálnivalót, és viszel magaddal egy üveg vizet, hogy elkerüld a magas étel- és italköltségeket a repülőút alatt. Annak érdekében, hogy ne költs pénzt a beszállókártyák nyomtatására a repülőtéren, mindenképpen nézz utána a légitársaságok előírásainak. Egyesek, például a Ryanair, megkövetelik, hogy kinyomtasd a jegyet, vagy töltsd le az alkalmazásukat az elektronikus változatért.