Mikor utazzunk Japánba? Melyik a legjobb, a legkevésbé kedvező és a legolcsóbb időszak?
Síelés Hokkaidóban, strandolás Okinawán vagy cseresznyefa-virágzás Kiotóban? Az ezerarcú Japán számos attrakcióval várja a turistákat.

Mivel az országban gyakorlatilag egymást érik a különböző ünnepségek, események és fesztiválok, bármikor jó utazni Japánba. Ezzel együtt, íme néhány gyakorlati tanács, hogy ne az esős időszakban jussunk el a felkelő nap országába, vagy amikor már lehullott az összes cseresznyevirág-szirom...
A legkedvezőbb időszakok
Fotó: Pixabay
Bár Japán nem óriási ország, mégis nagyon változatos. Hokkaido sziget északi felének fagyos telei óriási kontrasztot mutatnak Okinawa szubtrópusi klímájával. Európából valószínűleg senki sem síelni utazik Japánba, így leginkább a tavasz és az ősz , vagyis a március–május és a szeptember–november időszak a legkedvezőbb a klasszikus turisták számára. Ilyenkor kevés a csapadék, tiszta az égbolt és kellemes a hőmérséklet.
Foto: Unsplash
Akik az emblematikus cseresznyefa-virágzás (sakura) idején akarják felkeresni Japánt, tisztában kell legyenek azzal, hogy a virágzás nagyban függ az időjárási viszonyoktól – ebben az időszakban országszerte mindenki a meteorológiai jelentéseket vizsgálja. Tokió és Kiotó környékén általában március utolsó hetében és április első hetében virágoznak a cseresznyefák. És az északi városokban, mint Szapporo? Ne is reméljük, hogy május előtt előbukkannak a szirmok...
Kevésbé kedvező időszakok
Fotó: Pixabay
Az esős évszak az ország legnagyobb részén rendszerint június elejétől július közepéig tart – kivéve Okinawa szigetét, ahol a csapadékos szezon május elején indul. Hokkaido szigetén viszont a nyár közepén is kellemes időjárást és derült égboltot találunk. Az esős időszakot követően forró és magas páratartalmú levegő lepi el az országot: Tokiót és Kiotót legjobb elkerülni júliusban és augusztusban.Mivel a sakura idején nemcsak az országon belül nagy a mozgás, de a világ minden részéről érkeznek turisták, a cseresznyefa-virágzás ideje a legzsúfoltabb. Ráadásul április végétől május közepéig, a Japánban nemzeti ünnepnek számító Aranyhetek idején a belföldi turizmus is beindul. Emiatt ebben az időszakban aprólékosan meg kell tervezni a japán utunkat, mivel a vonatok, szállodák és turisztikai célpontok nagyon zsúfoltak, vagy már teljes egészében lefoglalták őket.
A legolcsóbb időszak
Fotó: Pixabay
Japánban hagyományosan kedvezőtlen a szálláshelyek ár/érték aránya. A tavalyi nyári olimpiai játékok némileg javítottak a helyzeten, legalább is Tokióban és környékén, hiszen számos új hotel nyílt meg , ami növelte a kínálat változatosságát. Általában januártól március közepéig tartózkodik a legkevesebb turista az országban, így ilyenkor tudunk válogatni a legtöbb szálláshely közül és az árak is ilyenkor a legkisebbek.