Top 5 aprócska múzeum a nagyvilágból
Íme öt mini-múzeum, ha nincs egy napod egy múzeumra, de nagyon szeretnél érdekes kiállításokat nézni!

Nem minden rövid városlátogatásba fér bele, hogy megnézzük a legszebb múzeumokat, nemzeti galériákat, de azért így is akad érdekes program...
The Faraday Effect – London
Fotó: The Faraday Effect
Az angol Michael Faraday az elektromágnesesség atyja munkásságával hozzájárult, hogy a lakásokba bevezessék az elektromosságot, és róla kapta a nevét az elektromosságot elvezető Faraday-kalitka is. Ez az apró múzeum az egyik londoni dokk mellett található, és ez volt Faraday egyik kísérletező helye, ahol 30 évig alkotott, kutatott. Menj be bátran egy a viskóba és nézd meg, hol dolgozott a zseni! A falakat történelmi dokumentumok, műszaki rajzok és a fizikus horgászfelszerelése díszíti.
Micro – San Francisco
Fotó: Micro
Ez a mini, illetve mikró múzeumot több helyen elszórták San Fransiscóban. A kiállítási boxok tele vannak műtárgyakkal és részletes leírásokkal, és nem mellesleg nagyon stílusosak. A Micro díjnyertes dizájnerekből, technológusokból és történetmesélőkből álló csapata üdítőautomata méretű múzeumokat hoz létre, amelyek ugyanolyan kiállítási élményt nyújtanak, mint a nagy tárlatok. A kórházi várótermektől, a tömegközlekedési csomópontokon át a civil intézmények közösségi teréig bárhol találkozhatunk a boxokkal.
The Warley Museum – Yorkshire
Fotó: Flickr / Tim Green
Warley egy kis falu Nyugat-Yorkshire-ben, az Egyesült Királyságban. A hagyományos piros telefonfülkében „megrendezett" változó kiállításokat a falu lakói készítik, és Warley történetének pillanatait mutatják be. A telefonfülke padlóját a közeli kertekben talált kerámiákból készült mozaikok borítják. A legjobb a mini múzeumban, hogy közvetlenül egy pub mellett található, így minden adott egy autentikus brit programhoz.
Ethno Museum – Džepčište (Észak-Macedónia)
Fotó: Wikimedia
Ez az apró néprajzi múzeum olyan kicsi, hogy egyszerre csak egy ember léphet be, ám így is több mint ezer tárgy kapott helyet a helyiségben. A múzeumban látható örökség nagy része a 19. század végéről és a 20. század elejéről származó macedón tárgyak, de találhatunk ott több mint ötezer éves kerámia maradványokat is. A tárgyakhoz azonban nem jár magyarázat, csak próbáljuk elképzelni, kitalálni, mi mire való.
William Burke Museum – Edinburgh
Fotó: William Burke Museum
A The Cadies & Witchery Tours keretében egy igen érdekes múzeumba kalauzolnak el a szervezők, méghozzá egy Williem Burke nevű sorozatgyilkos emlékére. A tárlat igen morbid és mini: a képen látható névjegykártya az edinburgh-i sorozatgyilkos bőréből készült. A híres viktoriánus hullarabló Burke eladta áldozatai holttestét egy egyetemi tanárnak. Nem mindennapi történet és egy nem mindennapi mementó...