Melyik Prága legszebb kávézója? Fedezd fel a Café Imperialt!
A Café Imperial mind a prágaiak, mind pedig a turisták körében népszerű, hiszen megfizethető luxust kínál, miközben tiszteletben tartja a gazdag cseh gasztronómiai hagyományokat.

Prága évről évre vonza a turistákat, akik a város egyedi történelmi hangulatát is keresik. Az egyik legjobb hely ennek megtapasztalására a Café Imperial, a cseh fővártos emblematikus helye, amelyik ráadásul a világ legjobb hagyományos étterme is.
Fotó: Café Imperial
A város központjában található Imperial Hotel az art deco stílus egyik legfigyelemreméltóbb példája a cseh fővárosban, melyet a híres szállodatulajdonos, Jan Kolář építtetett. Prágában járva semmiképpen se hagyjuk ki ezt a csodálatos épületet, melynek minden szegletéből a 20. századi cseh történelem hangulata árad.
A kávéház az Imperial Hotel földszintjén működik, melynek kubista elemekkel díszített art deco homlokzatát szecessziós belső mozaikdekoráció egészíti ki. Az 1914-ben átadott gyönyörű épület történelmi hangulatát a felhasznált luxusminőségű anyagok – márvány, tömörfa és drága textíliák – alapozzák meg.
Fotó: Café Imperial
A morva stílusú borozót szőlőmintázatú csempe borítja, a Topaz szalonban pedig egy műemléki védettségű facsempe-mozaikot csodálhatunk meg. Az üvegtetős Diamond szalon falainak eredeti szecessziós kerámiadíszítése és a mozaikos mennyezetek mesebeli hangulatot teremtenek, amit a nyüzsgő utcára néző nagy ablakok csak tovább fokoznak.
Megnyitását követően a Café Imperial azonnal a prágaiak kedvelt találkozóhelyévé vált. Más híres európai kávéházakhoz hasonlóan az Imperial törzsvendégeinek köre is írókból, művészekből, színészekből állt. Az 1930-as évek végéig többek között Csehszlovákia első elnöke, Tomáš Garrigue Masaryk, az egyik legkiemelkedőbb 20. századi író, a prágai születésű Franz Kafka, valamint a világhírű morva zeneszerző, Leoš Janáček is megfordult falai között.
Fotó: Café Imperial
A szálloda és vele együtt a kávéház 1918-tól 1939-ig élte fénykorát. Amikor 1939-ben a német hadsereg bevonult Prágába, a megszállók szívesen mulatoztak a Café Imperialban, ezért a csehek – az ellenállás sajátos módját választva – messzire elkerülték. A háború után egy kis időre még visszakapta régi fényét, azonban az 1948-as államosítás évtizedekre megpecsételte a sorsát: szakszervezeti tulajdonba került,fokozatosan lepusztult, majd az 1980-as években végleg bezárták.
Fotó: Café Imperial
A felújításra egészen 2007-ig kellett várni, aminek köszönhetően a Café Imperial ismét megnyithatta kapuját a vendégek előtt, akik finom, illatos kávékülönlegességeket, kiváló ételeket és italokat fogyaszthatnak az első köztársaság békebeli hangulatát idéző környezetben.
Fotó: Café Imperial
2021-ben a Café Imperial egyedüli cseh étteremként került fel a TasteAtlas TOP 100-as listájára, a legjobb hagyományos éttermek kategóriájában pedig egyenesen világelső lett. A zsűri külön kiemelte a kávéház-étterem gasztronómiai kínálatát, a hagyományok követését, valamint gyönyörű szecessziós belső építészetét.