2024-08-28
Egy holland veterán már megdöntötte a mezítlábas gyaloglás világrekordját, de folytatja az útját
A 37 éves Anton Nootenboom februárban indult el, hogy mezítláb átszelje az Egyesült Államokat. Útja során St Louisban már megdöntötte a világrekordot, de folytatja útját a New York-i végcél felé.
A háborús veterán Nootenboom, aki „A mezítlábas holland” néven vált ismertté, 10 évet szolgált a hadseregben, háromszor volt Afganisztánban. Hazatérve, mint sok veterán, ő is mentális problémákkal küzdött, és depresszióba esett. Miután segítséget kapott és javult az állapota, mezítláb kezdett el járni, hogy felhívja a figyelmet a férfiak mentális egészségére, és ő volt az első, aki mezítláb gyalogolt fel az Everest alaptáborába. Ezt a küldetést folytatva idén február 17-én elindult a világ leghosszabb ilyen jellegű gyaloglására.
„Még mindig megrekedtünk abban a régi hitben, hogy az érzelmek és a sebezhetőség kifejezése gyengeségnek számít, ezért sok férfi inkább nem beszél a problémákról. Sajnos ez túl sokak számára vezet a depresszióhoz, így minden nap minden percében a világban elveszítünk egy férfit az öngyilkosság miatt. De az igazság az, hogy valójában a problémák kimondása jelenti a valódi bátorságot. A történeted megosztása mentőöv lehet neked és a környezetednek. Teremtsünk egy olyan világot, ahol a nők és férfiak elég bátrak ahhoz, hogy beszéljenek” - mondja Nootenboom, aki már megdöntötte a mezítláb gyaloglás korábbi világrekordját, amelyet áprilisban a lengyel Paweł Durakiewicz állított fel, aki 3409,75 km-t tett meg az Ibériai-félsziget körül.
Miután átkelt sivatagokon és jeges tájakon, esőben, hóban vagy éppen tűző napon gyalogolva, szóvivője szerint Nootenboom „teljesen kimerült” és „szenved a forró utaktól”. Ám a kihívások ellenére tovább halad, és célja, hogy megtegye a New Yorkig hátralévő 1700 km-t. A szóvivő szerint november 2-án kell megérkeznie a Times Square-re. „A mezítlábas gyaloglás nem csak arról szól, hogy érezzük a talajt a lábunk alatt, hanem az öngondoskodás erőteljes formája, amely jelentős mentális egészségügyi előnyökkel jár. Azzal, hogy összekötjük a lábunkat a talajjal, stimuláljuk az idegvégződéseket, elősegítve a környezettel való mélyebb kapcsolatot, csökkentve a stresszt és a szorongást, elősegítve a mentális jólétet” - írta Nootenboom az adománygyűjtő oldalán. A küldetése során összegyűjtött pénzt különböző, a férfiak mentális egészségét támogató szervezetek kapják, és ezeken keresztül a Brave Men Talk szervezet szerint már eddig is több mint 800 ember életét mentette meg.