Ezért ne várjunk segítséget a csomagok elhelyezésekor a repülőgépek fedélzetén Ezért ne várjunk segítséget a csomagok elhelyezésekor a repülőgépek fedélzetén
Fotó: Shutterstock

2024-11-05

  • Drive
  • Check-in
  • Ezért ne várjunk segítséget a csomagok elhelyezésekor a repülőgépek fedélzetén

Ezért ne várjunk segítséget a csomagok elhelyezésekor a repülőgépek fedélzetén

Aki ült már utasszállító repülőgépen, az bizonyosan elgondolkodott már azon, hogy a légiutaskísérők vajon miért nem segítenek az utasoknak felpakolni bőröndjeiket az ülések feletti tárolókba. A legtöbb ember számára ez aligha jelent komoly gondot, de akadnak olyanok is, akiknek szükségük lenne a segítségre. Ennek elmaradása azonban egyáltalán nem a személyzet tapintatlanságából ered.

A repülők fedélzetén nem mindig könnyű felhelyezni a bőröndöket az ülések feletti rekeszekbe, ezért könnyen felmerülhet a kérdés, hogy a légiutas-kísérők miért nem segítenek ebben az utasoknak. Miközben a fedélzeti személyzetnek hivatalból az a feladata, hogy a lehető legtöbb dologban az utasok segítségére legyen, a legtöbb vállalat nem véletlenül tiltja meg számukra a poggyászok pakolását. Egy korábbi légiutas-kísérő TikTok-videójában magyarázta el ennek okait, cáfolva, hogy kényelem vagy zsúfoltság állna a háttérben.

Image
Fotó: Shutterstock

Mindenki azt hiszi, hogy a légiutas-kísérők kötelessége lenne, hogy átvegyék a bőröndök pakolásának feladatát az utasoktól, de ez nem így van

– mondja videójában Kat Kamalani, aki hat éven át dolgozott utaskíséróként. A segítségnyújtás elmaradásának egyik oka a biztonsággal, a másik pedig a munkaidővel és ezzel együtt a fizetésekkel függ össze. Utóbbi első hallásra talán abszurdnak hangzik, de amint Kamalani elmagyarázza, a légiutaskísérők munkaideje gyakran csak akkor kezdődik el, ha már valamennyi utas a fedélzeten tartózkodik. Vagyis a gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a csomagok elhelyzése idején a személyzet még nem állt munkába, így ez a fajta segítségnyújtás sem tartozik a kötelezettségeik közé.

Image
Fotó: Shutterstock

Másrészt pedig azért sem segíthetnek, mert amennyiben a bőröndök emelgetése közben véletlenül megsérülnének, egyszerűen nem lenne idő pótolni őket. Amint Kamalani is elmondja, éppen ebből kifolyólag számos légitársaság kifejezetten javasolja a légiutaskísérőknek, hogy ne emelgessék az utasok csomagjait. A videójában ezért azt tanácsolja az utasoknak, hogy a sérülések elkerülése végett még indulás előtt próbálják meg fejük fölé emelni a bőröndöt, és amennyiben túl nehéznek találják, akkor döntsék el, hogy kevesebb holmival vagy plusz egy feladott bőrönddel indulnak útnak.