Kipróbálnád ezt az új és szokatlan utazási trendet? Kipróbálnád ezt az új és szokatlan utazási trendet?
Fotó: Shutterstock

2024-07-09

  • Drive
  • Check-in
  • Kipróbálnád ezt az új és szokatlan utazási trendet?

Kipróbálnád ezt az új és szokatlan utazási trendet?

A közösségi médiát sokat használók már biztosan találkoztak a „rawdogging” kifejezéssel, ami első hallásra aligha kapcsolódik a repülős utazásokhoz. Pedig pont ehhez a területhez kapcsolódik az utazás újfajta módját jelentő trend.

A legtöbb ember alaposan felkészül a hosszú repülőutakra: előre letöltött filmeket, keresztrejtvényt vagy érdekes könyveket visz magával, hogy elüsse az utazás unalmát. Ennek éppen az ellenkezőjét jelenti a legfrissebb, rawdogging elnevezésű trend, amely arról szól, hogy az utazók semmit sem tesznek az út során: nem olvasnak, nem hallgatnak zenét, nem alszanak és semmiképpen sem veszik kézbe telefonjukat.

Fotó: Shutterstock

A fogyasztói társadalomképpel ellentétes kezdeményezés részben Idris Elba szerepéhez köthető a Hijack (Az eltérített járat) című sorozatból, amely az Apple TV+-on látható. A hét részes szériában egy szélhámos-csoport átveszi a Dubajból Londonba repülő járat irányítását, ezért Sam Nelsonnak (őt alakítja Elba) minden szórakozási lehetőség nélkül kell „túlélnie” a hétórás utat. A sorozat a jelek szerint egészen furcsa módon inspirálta az utazókat: a közelmúltban rengeteg olyan bejegyzés született a közösségi médiában, amelyben azzal büszkélkednek, hogy sikerült abszolút tétlenül kibírniuk egy-egy repülést.

Fotó: Shutterstock

Az egész célja leginkább önnön határaink feszegetése.

Miközben egyesek mentális edzésnek tekintik a rawdoggingot, mások lehetőséget látnak benne, hogy kizökkenjenek a mindennapi mókuskerékből, és olyan dolgokon gondolkozzanak, amelyekre máskor nem jut idejük. „Imádom ezt. A repülés szinte az egyetlen alkalom, amikor teljesen ki tudom kapcsolni az agyamat és csak létezhetek. Nagyon felszabadító” – írja egy Reddit-felhasználó. Egy másik szerint pedig „egészséges néha csak lekapcsolódni mindenről. Az agyunkat nem arra találták ki, hogy a nap minden órájában ingereket fogadjon”.